Aktualności dla tutorów

Spotkanie z tutorami

Z radością informujemy, że w dniu 16.02.2022 roku odbyło się spotkanie dla tutorów Wydziału Lekarskiego, prowadzone przez Panią Doktor Barbarę Purandare, Pełnomocnika Dziekana WL ds. Tutoringu.

Spotkanie otworzyła Prodziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. n. med. Aleksandra Uruska, która zaakcentowała pionierski charakter działań dydaktycznych prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym.

Podczas spotkania online przedstawiono najważniejsze założenia dotyczące realizacji spotkań tutorskich w kontekście omówienia wyników testu formatującego oraz Kwestionariusza Kompetencji Społecznych. W zakresie interpretacji wyników KKS, znaczącą rolę odgrywa Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej pod kierownictwem Pani Profesor Ewy Mojs.

Po prezentacji treści wprowadzających nastąpiła intensywna dyskusja i wymiana perspektyw Tutorów. Formuła tutoringu zakłada bardzo dużą rolę autorefleksji studentów w całym procesie rozwojowym. Dziękujemy bardzo organizatorom za przygotowanie spotkania. Nagranie spotkania będzie dostępne dla Tutorów na platformie TEAMS.